Motion Capture

Untitled-1

Súkromná škola umeleckého priemyslu animovanej tvorby v Bratislave zakúpila tento jedinečný animačný systém na skvalitnenie svojej výučby od anglickej firmy Vicon. Žiaci študijného odboru 8259M Animovaná tvorba majú ako jediní na Slovensku k dispozícii jedinečnú animačnú technológiu Motion Capture, ktorá je určená na počítačovú animáciu a tvorbu 3D animovaných filmov. Dvadsať špeciálnych kamier zachytáva polohu markerov, umiestnených na tele herca a pohyb ukladá v 3D programe. Zachytený pohyb sa potom aplikuje na objekty vymodelované v programe Autodesk MudBox a „nakostené“ v Autodesk 3ds Max. Tento spôsob ušetrí žiakom školy mesiace prácnej počítačovej animácie, keďže pohyby, ktoré chcú preniesť do svojich filmov a záverečných prác, môžu sami hneď vymýšľať, uskutočňovať, či opravovať. Následne potom pracujú už s natočenými sekvenciami, dolaďujú detaily a môžu sa venovať post-produkcii. Vo svete je technológia Motion Capture využívaná aj pri tvorbe počítačových hier, ako napríklad Assasin´s Creed, Resident Evil, Grand Theft Auto alebo aj Guitar Hero.

Technológiu Motion Capture využívajú firmy, zaoberajúce sa reklamou v 3D vizualizáciách, kde urobí rýchlu a časovo efektívnu prácu. Viaceré firmy zo Slovenska, ale aj zo zahraničia už viackrát využili príležitosť, aby realizovali svoje zákazky práve formou unikátnej technológie Motion Capture, Vicon Blade v priestoroch štúdia našej školy, boli to najmä tvorcovia reklamnej kampane Prvej stavebnej sporiteľne, ktorú niekoľkokrát úspešne Štúdio 727 realizovalo .

Aj takto sa na našej škole ponúka možnosť využiť túto unikátnu technológiu. V prípade vášho záujmu o konkrétne riešenie nás, prosím, kontaktujte.