Dňa 7.5. 2014 sme využili ponuku z Inštitútu aplikovanej ekológie – DAPHNE a absolvovali sme so študentmi z kolégia Zelenej školy SSUŠAT exkurziu na Sihoť, konkrétne do Bratislavských luhov.
Bratislavské luhy na Sihoti boli v roku 2000 zaradené do sústavy chránených území členských krajín Európskej únie - Natura 2000. Táto sústava chránených území má zabezpečiť ochranu najvzácnejších a najviac ohrozených druhov voľne rastúcich rastlín, voľne žijúcich živočíchov a prírodných biotopov vyskytujúcich sa na území štátov Európskej únie.
Pred absolvovaním samotnej exkurzie nám Inštitút aplikovanej ekológie – DAPHNE vybavil špeciálne povolenie na vstup do lužných lesov na Sihoti, aby študenti z kolégia Zelenej školy SSUŠAT spoznali aj tento biotop a uvedomili si nutnosť jeho ochrany. Totiž, živé organizmy lužných lesov bývajú obyčajne na iných miestach ohrozované nadmerným rúbaním , čiernymi skládkami, odpadkami, nezodpovednými motoristami a rekreantmi...
Dvojhodinovou exkurziou nás sprevádzal skúsený sprievodca, ktorý okrem výkladu ochotne odpovedal aj na otázky študentov. Tí tam nadobudli nové vizuálne poznatky nielen z teoretickej biológie, ale zároveň si ako študenti umeleckej školy obohatili aj svoje estetické cítenie, čím získali nové umelecké inšpirácie pre ďalší vyučovací predmet - výtvarné biologické aplikácie. Výhodou bolo, že väčšina študentov z kolégia Zelenej školy SSUŠAT študuje na našej škole odbor fotografický dizajn, a tak spolu s vyučujúcou fotografického dizajnu, Mgr. art. Denisou Slávovou, zachytili priebeh exkurzie aj prostredníctvom fotografických záberov.
uatadmin
View posts by uatadminRelated Posts
-
Dňa 21.10.2021 sa uskutočnilo čistenie Chorvátskeho ramena a okolia školy. Čistenia sa zúčastnili triedy 1.A a 1.B. Hoci to bolo veľmi tesné, najviac odpadkov vyzbierala trieda 1.B, ktorí získali za ich snahu sladkú odmenu a skvelý pocit z dobre vykonanej práce.
22. novembra 2021
-
ERASMUS. Výstup z internacionálnej spolupráce s Lotyšskou umeleckou školou Jana Rozentála Máksla. Program bol úplne po prvý krát v online forme. Erasmáčky pracovali na vytvorení kalendára pre rok 2022, kedy škola Jana Rozentála oslávi 75. výročie. Žiačky boli rozdelené do dvoch skupín, kde prvá skupina pracovala s digitálnou postprodukciou fotografii (Photoshop) pod dohľadom pani učiteľky Katky Lazarovej a druhá skupina vo forme intermediálnych presahov a kombinovaných ručných výtvarných techník pod dohľadom mňa, Staši Samoukovič. Koncept kalendára je ich vlastná čiernobiela fotografia s farebnou dominantou typickou pre ich školu.
10. mája 2021
-
test
8. júla 2020